24 kroki w kierunku uważności.

Grudzień, to miesiąc, który jest jednocześnie magiczny i dość obciążający. Wiesz o czym mówię? Uwielbiam ten bajkowy scenariusz, który możemy zobaczyć w galeriach handlowych, witrynach, a w ostatnich latach na ulicach miast. Jarmarki Bożonarodzeniowe, grzane wino i ideałem byłby śnieg. Magia.

Pytasz, gdzie tu obciążenie? Już wyjaśniam. Wyobraź sobie, jak wpadasz w szalony galop przygotowań świątecznych. Sprzątasz, pierzesz, pastujesz, myjesz okna. Dobra, na pewno mocno przesadziłam, chociaż tak właśnie mi się kojarzy ten czas przygotowań w moim rodzinnym domu. A u ciebie jak było? Ja do tej pory pamiętam zapach pasty do podłóg… W sumie, to bardzo miłe wspomnienie. Ale wracając do naszej przedświątecznej checklisty, dołóżmy do tego bieganie po sklepach, stanie w kolejkach i przygotowania do sylwestra oraz np. deadline w pracy. Czujesz to? Mi już gorąco na samą myśl.

Co w zamian?

Dlatego w tym roku chciałabym inaczej. Spokojniej. Uważniej. Wymyśliłam, by każdego dnia w jakiś sposób celebrować ten czas. Dlatego stworzyłam 24 kroki. Co się za tym kryje?

  • ćwiczenia na uważność
  • ćwiczenia coachingowe
  • ćwiczenia obniżające poziom stresu
  • zabawa

Po co?

No właśnie po to, by nie popaść w ten trochę bezmyślny pęd i tak duże zmęczenie, że na same święta, jedyne o czym będziesz marzyć, to zawinięcie się pod koc i nie wychodzenie przez parę dni. Ja mówię – nie! A ty?

Gdzie?

Na facebooku utworzyłam wydarzenie, gdzie każdego dnia, będę wrzucała post z zadaniem do wykonania. Spokojnie, nie będzie, to nic mocno zajmującego. W końcu, to nie ma być dodatkowy punkt w checkliście, prawda? Poprzyglądamy się sobie, temu co w nas, temu co na zewnątrz. Mam przygotowane różne ćwiczenia coachingowe, które świetnie się do tego nadadzą. Będziemy również poświęcać czas na relaks i zabawę. To co, podejmiesz wyzwanie? Spraw sobie prezent i dołącz do nas #24kroki.

  • Podaruj swoim bliskim, coś całkiem wyjątkowego, może twój czas? Wymyśl coś, wierzę, że dasz radę:) A jak już wymyślisz, to pobierz voucher, który przygotowałam, wydrukuj go, wpisz swój wyjątkowy prezent i dla kogo on jest i podaruj.

 

Uważasz, że to ciekawy pomysł? Podaj go dalej 🙂